Moloz Nakliye Hattı

SRT Yıkım moloz atma moloz nakliye ve moloz toplama servisi vermektedir. Tüm moloz alım işleriniz için ulaşın kısa sürede araçlarımızla molozlarınızı alalım.

Moloz Atma, Nakliye ve Taşıma Hizmetleri

Moloz atımı işi genel olarak tanımlanırsa inşaat çalışmaları yada bir yerde yapılan tadilat çalışmaları sonucunda oluşan taş, toprak ve yıkık beton enkazı gibi atık maddelerin bir ortamdan uzaklaştırılmasıdır. 

Yönetmelikle açıkça belirlenmiş teknik ve idari kapsamdan hareketle inşaat ya da tadilat sonucu oluşan atıkların bulunduğu ortamdan uzaklaştırılması gerekir. Genel itibarıyla atıklar geçici olarak toplanır, muhafaza edilir, taşınır, mümkünse geri kazandırılır ve en nihayetinde bertaraf edilir. Bu noktada moloz atma ve hafriyat taşıma hizmetine ihtiyaç duyulur.

Molozların belirli bir alanda toplanması gerekmektedir. Bu durum belediyelerin kontrolünde yürütülen bir çalışma olduğu için belirlenmiş olan mevzuatın uygulanması da belediyeler tarafından yapılmaktadır. 

Moloz genel tanım olarak; sadece taş, toprak gibi işe yaramayan maddeleri kapsar ama bazı durumlarda bir yıkım işlemi sonrasında oluşabilen enkazdaki çöp ve benzeri katı atık maddelerini de kapsar. 

Moloz atımı olmaz ise ortamdaki işe yaramaz maddeler çalışma koşullarını zorlaştırabilecekleri gibi sağlık açısından da çevreye zarar verebilir.

SRT Yıkım olarak; Tecrübeli personelimiz ve geniş makine parkurumuz sayesinde çevreye zarar vermeden olabildiğince kısa sürede araçlarımızla moloz nakliyesi sağlanır.